OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU - 27.11.2022r.

 

1. W miniony piątek przeżyliśmy „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski”. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tym ważnym wydarzeniu i modlitwie.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, czas modlitewnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela Świata. W tym okresie obowiązuje kolor fioletowy szat liturgicznych, w kościele pojawia się wystrój adwentowy oraz świeca roratnia.

Uczyńmy wszystko, aby przeżyć Adwent w duchu skupienia i refleksji, unikając głośnej muzyki, rozrywek, zabaw, oglądania telewizji, przesiadywania przy grach komputerowych. Jest to też okazja do zerwania z grzechem, wadami, nałogami. Warto uczynić sobie także jakieś postanowienie adwentowe i w nim wytrwać.

3. Bardzo dziękuję Pani Elżbiecie Salwockiej za wykonanie pięknej dekoracji adwentowej w naszym kościele.

4. W Adwencie będą odprawiane „roraty”. Roraty dla dzieci będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 17.00. Proszę, aby dzieci przynosiły na roraty lampiony oraz papierowe podpisane serduszka, na których należy napisać wykonany dobry uczynek albo postanowienie. Niemniej zapraszam wszystkich na roraty.

5. Rekolekcje w naszej parafii będą trwały od 15 do 16 grudnia (czwartek i piątek). Prowadził je będzie Ks. Tomasz Daukszewicz z Suwałk. Już teraz otaczajmy Księdza Rekolekcjonistę i czas zbliżających się rekolekcji adwentowych.

6. We środę (30.11.2022r.) – Święto św. Andrzeja, Apostoła.

7. W tym tygodniu: I – czwartek, I – piątek i I – sobota miesiąca grudnia. W I – piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. W I – piątek i w I – sobotę miesiąca Msze św. o godz. 16.00 i 17.00. Zapraszam na nasze nabożeństwa.

8. W sobotę: (03.12.2022r.) – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

9.  W przyszłą niedzielę – modlitwą i ofiarą zbierana do tzw. Puszek będziemy wspierać  Fundusz Pomocz Kościołowi na Wschodzie.

10. Caritas -  świece wigilijne (po 20zł). Można też nabywać „opłatki wigilijne” w zakrystii (po każdej Mszy św.)

11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Jest listopadowy numer „Martyrii” w cenie 3 zł. Polecam także inne czasopisma religijne.

12. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii i utrzymanie naszego kościoła.

1290981468_adwent.jpg